Načítava sa

Type to search

Zdieľať

Bohatosť a rozmanitosť látok, ktoré obsahuje konopný olej je neskutočné množstvo. Už odpradávna sa využíva na regeneráciu pokožky, ale i ako terapeutikum.

Prirodzene obsahuje aj stopové prvky ako fosfor, draslík, hořčík, vápník, železo, sodík, mangan. Nechýbajú vitamíny – E, thiamin (B1), riboflavin (B2), vitamin K, taktiež chlorofyl a mnohé ďalšie. 

Oplatí sa dopriať si starostlivosť o pleť a telo s obsahom konopného oleja. Nová línia – Cannabis Sativa oil vďaka spomenutým benefitom účinne regeneruje pokožku a prinavracia jej tak mladistvý vzhľad a žiarivú krásu.

Prečo je konopný olej taký dobrý pre vašu pokožku?

  • Obsahuje ceramidy – tuky, ktoré regulujú a zaisťujú hydratáciu pleti,
  • Rešpektuje prirodzenú ochrannú funkciu pokožky, pri čistení pleti nedochádza k odstráneniu hydrolipidického plášťa, nedráždi a nevysušuje ju,
  • Obsahuje nenasýtené mastné kyseliny – je vhodný aj pre mastnú, ekzematickú a začervenanú pleť,
  • Zmierňuje prejavy suchosti a urýchľuje hojenie odrenín,
  • Neupcháva póry – predchádza akné pri dospievaní,
  • Regeneruje starnúcu pokožku, posilňuje spomalený metabolizmus a obnovu buniek.

„Konopný olej je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny A, B1, B2, B3, B6, C, D a E, minerály horčík, vápnik, železo, fosfor a zinok. Účinne vyrovnáva hydratačnú, lipidovanú a pH rovnováhu pokožky. Pomáha pri obnove ochranného kožného plášťa, dokáže harmonizovať stav kožných buniek a zvyšuje celkovú odolnosť pokožky voči pôsobeniu negatívnych vonkajších vplyvov,“ vysvetľuje Eva Přibylová, oficiálna dermokozmetička AVON.

Hydratačný denný krém s konopným olejom

Upokojujúci a hydratačný denný krém hydratuje a upokojuje suchú drsnú pleť, zanecháva ju na pohľad aj na dotyk žiarivú a zdravo vyzerajúcu.

Čistiaca starostlivosť s konopným olejom

Čistiaci olej odstraňuje make-up a nečistoty, zanecháva pleť hĺbkovo vyčistenú, vyživenú a žiarivú bez mastného pocitu.

Balzam na ruky a telo s konopným olejom

Upokojujúci a regeneračný balzam na ruky a telo poskytuje dlhotrvajúce upokojenie suchej pokožky, vyživuje a napomáha redukovať začervenanie.

Skúšali ste už produkty z konopného oleja?

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *