Načítava sa

Type to search

Ako si vytvoriť kapsulový šatník

REDAKCIA
Zdieľať

Kapsulový šatník dnes už nie je žiadnou novinkou. Tvoria ho nadčasové, ľahko kombinovateľné kúsky oblečenia. Základná rovnica kapsulového šatníka spočíva v niekoľkých kúskoch oblečenia, z ktorých sa dá vyskladať veľký počet outfitov. Výhodou tzv. kapsulového šatníka je, že vám šetrí čas a peňaženku. Pri systéme kapsulového šatníka nepotrebujete 10 rôznych topov, stačia vám 3 – 4, s ktorými vyčarujete niekoľko outfitov. Aj tu platí staré známe, menej je viac, radšej tri neutrálne kombinovateľné kúsky ako desať rôznych a ťažko kombinovateľných.

Pozrime sa, ako to funguje. Jedny čierne nohavice na šesť spôsobov.

Pred tvorbou kapsulového šatníka je však potrebné urobiť pár krokov:

1. Poznať samého seba

Pri zostavovaní kapsulového šatníka treba poznať samého seba, svoje záľuby, typ zamestnania a podobne. Iný typ kapsulového šatníka má mamička na materskej a iný typ manažérka pracujúca v nejakom korporáte. Zároveň je zbytočné riadiť sa kapsulovým šatníkom, v ktorom nájdete jeden biely, jeden čierny, jeden prúžkovaný top, ak sa v bielej farbe oblečenia necítite dobre alebo prúžky vám opticky rozširujú to, čo by ste nechceli.

Konferencia: Pre zdravie ženy – ONLINE LIVE STREAM

Ako uvádza známa stylistka Barbora Yurkovic, existuje niekoľko skladačiek kapsulového šatníka na 1000 spôsobov, ideálne je však mať v skrini 40 dobre kombinovateľných kúskov oblečenia (neráta sa príležitostné, športové oblečenie a spodné prádlo). Ak má byť kapsula funkčná, musí byť prispôsobená pre konkrétneho človeka, s poznaním jeho osobnosti.”

Tajomstvo kapsulového šatníka

2. Prispôsobiť tvorbu kapsuly ročnému obdobiu

Je rozdiel, či kapsulový šatník zostavujeme s letnými alebo prechodnými kúskami. Momentálne máme jeseň, pre ktorú je typické vrstvenie. Súčasťou jesenného kapsulového šatníka zvyknú byť tieto základné kúsky: prechodné kabáty alebo bundy, saká, svetre, topy, nohavice, sukne, šaty.

View this post on Instagram

My autumn essentials 🍂 For me, „less is more” means using what I have without buying new clothes for each season and I am pretty sure we all have more than we need. . Moje jesienne niezbędniki stworzone z tego co mam w szafie, bo „mniej znaczy więcej” to dla mnie korzystanie z ubrań przez lata bez kupowania co sezon nowych rzeczy. Jestem pewna, że wszyscy mamy więcej niż naprawdę potrzebujemy. Ja na pewno też. PS. Dzisiaj jak co niedzielę akcja #teamlessismore – zachęcam do dzielenia się Waszymi prostymi zestawami. Wybrane profile zaprezentuję na stories. . . #businesscasual#9to5inspo#9to5chic#capsulewardrobe#strojdnia#dailyoutfit#fashionideas#outfitideas4you#capsulecloset#outfitstyle#fashionlivesonootd#fashionloverstyle#minimaliststyle#fashiongirl#fashiongirlstyle#elegantoutfit#workfashion#workchic#whatiworetowork#styleforwork#officestyle#zarawoman#zaraoutfit#smartcasual#elegantstyle#classywomen#hmxme#capsulewardrobechallenge

A post shared by Anna | #teamlessismore (@somethingwhite) on

3. Vytrieďte si svoje oblečenie

Otvorte skriňu, všetky veci, ktoré v nej máte vyberte a pusťte sa do triedenia. Oddeľte oblečenie, ktoré máte obľúbené, ktoré nosíte a ktoré ste už dlhšie nenosili a ani neplánujete nosiť.

4. Určte si farebnú paletu

Ideálne je zvoliť si 3 – 4 základné farby, prípadne doplniť jednou výraznou (napr. vašou obľúbenou) alebo vzorom.

5. Inšpirujte sa

Na pintereste, či instagrame nájdete rôzne tipy a inšpirácie, z akých kúskov si zostaviť svoj šatník. Inšpirácie na jesenný kapsulový šatník nájdete aj u našich slovenských stylistiek Mirky Dobis Michalkovej alebo Barbory Yurkovic

Prihliadajte na to, aby vyhovoval vám. Ak nájdete, že základnými kúskami šatníka by mala byť biela košeľa, dobre padnúce rifle, prípadne čierne sako, neznamená to, že si teraz musíte nanovo kúpiť klasickú bielu košeľu, rifle a čierne sako, lebo je to must have a vy tieto veci v šatníku nemáte. Kapsulový šatník má byť o optimalizácii oblečenia.

Nezabúdajte, kapsulový šatník má vystihovať vás a nikoho iného! Preto je dobré inšpirovať sa, vytvoriť si nástenku na svojom pintereste alebo označiť stránky do záložiek so všetkým, čo sa vám páči. A až potom, keď už nájdete svoj štýl, vytvoriť si tú svoju kapsulu podľa svojich podmienok a možností.

Želáme vám príjemné kombinovanie.

Tags:

5 komentárov

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *